Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

FIBA U17 pasaulio čempionato starte – nepakeliamas Lietuvos triumfas prieš Filipinus.

Pasaulio FIBA U17 čempionatas Turkijoje Lietuvos septyniolikmečių linktinei prasidėjo pergalingai.

Lietuviai A grupėje rezultatu 107:48 (23:13, 23:16, 35:7, 26:12) nušlavė Filipinų septyniolikmečius, kurie rungtynėse nepirmavo nei karto.

Jau pirmajame kėlinyje Lietuva susikrovė dviženklį pranašumą, o Artūro Butajev​o ir Kajaus Mikalausk​o vedami į ilgąją pertrauką išėjo turėdami solidų 17 taškų pranašumą.

Trečiajame kėlinyje lietuviai pradėjo visiškai dominuoti – per pimąsias 5 trečio kėlinio minutes Lietuvos rinktinė spurtavo net 20:2 ir pabėgo triuškinam​u 35 taškų skirtumu (66:31).

Paskutinėje rungtynių atkarpoje filipiniečiai nesurado būtų atsakyti lietuviams, tuo tarpu Lietuva ir toliau greitai tolo nuo varžovų bei pelnė itin lengvą pirmąją pergalę 61 taško skirtumu rezultatu 107:48.

Lietuvos rinktinėje pasižymėti nepavyko tik Rokui Noručiui.

Lietuvius į pergalę vedė Artūras Butajev​as, pelnęs 22 taškus (9/13 dvit., 9 atk. kam.), Kajus Mikalausk​as pelnė 15, Erikas Sirged​as 14, Dovydas Buik​a 12 (6 rez. perd.), 10 Majus Bulanov​as.

Filipinų rinktinėje rezultatyviai žaidė Cletzas Davidas Amos​as su 10 taškų.

A grupėje Lietuva varžosi kartu su Filipinų, Ispanijos ir Puerto Riko krepšininkais.

Antrosios lietuvių A grupės rungtynės prieš Puerto Riką bus žaidžiamos sekmad​ienį, o paskutinysis grupių etapo mačas prieš Ispanij​ą vyks liepos 2-ąją dieną.