Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

Fantastiška istorija: NKL debiutantai „Jurbarkas–Karys“ pirmais metais tapo čempionais

„7bet-NKL“ debiutantai „Jurbarkas-Karys“ atkrintamąsias baigė auksiniu žygiu iki pat čempionų trofėjaus. Povilo Valaičio kariai sausakimšame Kretingos sporto centre 89" target="_blank">nklyga.lt/rungtynes/ziur...s-karys.html">89:84 (18:13, 25:16, 15:22, 31:33) įveikė „Kretingą“ ir pasidabino aukso medaliais.

Ketvirtoje vietoje reguliarųjį sezoną baigę jurbarkiečiai finalo seriją laimėjo 3-1. Trečius metus „7bet-NKL“ pirmenybėse žaidžiantiems kretingiškiams tai taip pat buvo pirmasis finalas.

Pakeliui iki jo Jurbarko klubas susitvarkė su „Vyčiu-VDU“ ir Palangos „Olimpu“, o Kretingos ekipa – su Kauno „Žalgiriu-2“, „Telšiais“ ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

Ignas Juškevičius pelnė pirmuosius 9 taškus jurbarkiečiams ir kova prasidėjo atkakliai (9:8), tačiau svečiai į priekį nurūko po 11:2 spurto ir įgijo dviženklę persvarą (27:15). Tomo Delininkaitis antrajame ketvirtyje tarė savo žodį ir per jį pelnė 13 taškų, o svečiai tvirtai pirmavo po pirmosios dvikovos pusės – 43:29.

Abiems komandoms pirmoje mačo pusėje sunkiai sekėsi realizuoti tolimus metimus – jurbarkiečiai smeigė 2 iš 13 mėginimų (15 proc.), o kretingiškiai atsakė 2 iš 12 bandymų (16 proc.).

Po ilgosios pertraukos išėję kretingiškiai parodė, jog dar nekelia baltos vėliavos ir kėlinį pradėjo 10:2 atkarpa (39:45). Kovoje išlikę šeimininkai prieš lemiamas 10 minučių nuo varžovų laikėsi 7 taškų skirtumu – 51:58.

Likus mažiau nei 5 min. Karolis Kokoška svečių spurtą 11:2 vainikavo tritaškiu (72:59). Per likusį laiką kretingiškiams perlaužti rungtynių eigos nebepavyko ir teko pripažinti varžovų pranašumą.

Jurbarko ekipos gretose išsiskyrė Tomas Delininkaitis, kurio sąskaitoje per 36 minutes buvo 21 taškas (4/6 dvit., 2/3 trit., 7/9 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai bei 27 naudingumo balai.

Mindaugas Lukauskis per 36,5 minutės pridėjo 19 taškų (2/2 dvit., 3/8 trit., 6/6 baud.), 7 sugriebtus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus ir 23 naudingumo balus.

Kretingos komandai Mindaugas Stašys per 35 minutes pelnė 30 taškų (7/12 dvit., 2/7 trit., 10/11 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei surinko 33 naudingumo balus.

„Kretinga“: Mindaugas Stašys 30 (7/12 dvit., 2/7 trit., 10/11 baud., 7 rez. perd., 33 naud.), Nojus Pabrieža 12 (5/7 dvit., 6 atk. kam.), Ernestas Bružas 10 (2/4 trit.), Edgaras Danys 9 (1/5 trit., 3 per. kam., 4 kld.), Mantas Ruikis (1/6 trit.) ir Modestas Jurkaitis (2/3 trit.) po 8.

„Jurbarkas-Karys“: Tomas Delininkaitis 21 (4/6 dvit., 2/3 trit., 7/9 baud., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 27 naud.), Mindaugas Lukauskis 19 (3/8 trit., 6/6 baud., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), Karolis Kokoška 15 (6/6 dvit., 6 atk. kam.), Vytautas Šarakauskas 14 (5/6 baud., 8 atk. kam.), Ignas Juškevičius 9 (4/8 dvit.).